22.1. SCOPI cup - VzPi, VzPu 60, 40

V Lobzích proběhl další jedničkový závod ze vzduchových zbraní „SCOPI cup“ pod hlavičkou našeho klubu, měl vše na starosti team okolo Pavla Skopového. Vše zvládli velmi dobře od zajištění věcných cen po organizační stránku. Závod si samozřejmě nenechali ujít naši pistoláři a pistolářky.  Po oba dny se zúčastnili dva zástupci z německého Osterhofenu - jeden pistolář a jedna pistolářka. Celkem čtyři cenné kovy jsou pro naše klubové barvy určitě úspěchem. Konkurence byla ve všech kategoriích velmi slušná, závod byl nominačním závodem pro naše reprezentanty.  V sobotním programu se stříleli finálové závody, neděle byla bez finálí.

Naše úspěchy ! Tradičně nezklamal náš nejlepší pistolář Martin Kubeš starší. V sobotním závodě skončil na sedmém místě výkonem 560 b. Ve finále se polepšil dosáhl 178,5 b. a skončil pátý. V neděli to bylo excelentní !! Výkon 575 b. a vítězství, byť čtvrtá položka „92“ ho připravila o kýžených 580 b. Nevadí určitě bude, gratulujeme !!! Po delší době přišel závodit také Martin Kubeš mladší. Sobotní závod mu vyšel mnohem lépe. Výkonem 559 b. skončil na osmém místě. Ve finále se nezlepšil, výkonem 113,4 b. skončil osmý. V sobotu se také konal závod ve vzduchové pistoli kategorie Žáci se stojanem. Na druhém místě skončil Vít Ochoc výkonem 303 b. Na třetím místě skončil Filip Belák výkonem 283 b. Druhé vítězství získal v nedělním závodě Jaromír Smetana v kategorii seniorů výkonem 536 b.

Všem úspěšným gratulujeme !!