10.3. M ČR 2024 - vzduchové zbraně

V Plzni probíhá vrchol domácí zimní sezóny „Mistrovství ČR“ pro rok 2024 ze vzduchových zbraní. V sobotu byla na programu vzduchová pistole, v neděli vzduchová puška. V obou disciplínách byly přidány kategorie seniorů a žáků. Ve vzduchové pušce zatím nemáme žádné závodníky. Ve vzduchové pistoli nám „cinkly“ celkem tři medaile.

Ta „nej“ byla v kategorii mužů. Zazářil náš nejlepší pistolář Martin Kubeš starší. V základním závodě dosáhl výkonu 563 b. a do finále postoupil ze šestého místa. Tam se vzepjal k úžasnému výkonu, dosáhl výkonu 231,8 b. a skončil na druhém místě. Gratulujeme !!!

Ne méně cenná nám „cinkla“ také v juniorech. Tomáš Tilňák dosáhl v základním závodě výkonu 560 b. a do finále postupoval z prvního místa. První místo bohužel neudržel a výkonem 210,2 b. skončil na krásném třetím místě. Také velká gratulace !!!

Třetí medaile „cinkla“ v družstvech kategorie muži. Družstvo ve složení P. Skopový, M. Kubeš a T. Tilňák skončilo na třetím místě výkonem 1683 b. Třetí gratulace !!!

Krásného úspěchu dosáhla v kategorii starších dorostenek Barbora Pechmanová. Na svém prvním M ČR skončila výkonem 345 b. hned pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Další gratulace !!!

Dalšího krásného úspěchu dosáhla naše nová pistolářka v kategorii žen Simona Kocourová. V základním závodě dosáhla výkonu 533 b. a postoupila do finále z osmého místa. Tam sbírala svoje první zkušenosti s atmosférou finále. Skončila na osmém místě výkonem 103,5 b. Určitě povzbuzení do její další práce.

Naše členky Simona Kocourová a Rita Hyťhová měli podíl na další medaili, tentokráte stříbrné. Družstvo Krajského sdružení Plzeň skončilo v kategorii žen na druhém místě.