9.9. Finále KZR, ČPM

Za krásného horkého počasí proběhlo v Lobzích finále letošního ročníku soutěží „Kontrolní závod reprezentace“ a „Český pohár mládeže“. Puškové disciplíny byly rozepsány do tří dnů, pistolové do dvou. Dle nominace na tuto soutěž se zúčastnili všichni nominovaní z našeho klubu.

V kontrolním závodě reprezentace nám to jednou cinklo. Tomáš Tilňák skončil mezi juniory ve sportovní pistoli na třetím místě výkonem 560 bodů. Dařilo se našim barvám také ve vzduchové pistoli. Tří finálové účasti získali naši muži. Martin Kubeš starší dosáhl výkonu 562 b., skončil čtvrtý, do finále nenastoupil. Tomáš Tilňák dosáhl výkonu 558 b., skončil pátý. Ve finále dosáhl 165,2 b. a skončil také pátý. Martin Pojer dosáhl výkonu 546 b., skončil sedmý. Ve finále si o tři místa polepšil, výkonem 194,0 b. skončil na čtvrtém místě.

Do finále Českého poháru mládeže se nominovali tři naši mladí střelci. Na medailové pozice ještě nedosáhli, ale jejich výkony byly velmi dobré. Barbora Pechmanová dosáhla ve vzduchové pistoli 354 b., ve sportovní pistoli 519 b. Vít Spiner dosáhl ve vzduchové pistoli 354 b. Jsou na vzestupu se svými výkony, ale čeká je ještě hodně práce.

Za 14 dní je vrchol kulové sezóny M ČR opět v Plzni.